Kurs: Księgowość komputerowa podatkowa księga przychodów i rozch

Nabycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności do pracy w księgowości oraz prowadzenia rozliczeń własnej działalności gospodarczej w zakresie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów z wykorzystaniem programów komputerowych: Symfonia i Optima.

Przygotowanie uczestników szkolenia w zakresie:

• ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych oraz ich dokumentowanie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
  • stosowania zasad otwierania, prowadzenia i zamykania ksiąg rachunkowych
  • identyfikacji poszczególnych podatków oraz ustalania podstaw prawnych opodatkowania danym podatkiem
  • identyfikacji podstaw prawnych z zakresu księgowości
  • obliczania należnych kwot podatków z wykorzystaniem obowiązujących stawek jak też ulg i zwolnień podatkowych
  • sporządzania deklaracji podatkowych, pism i rozliczeń w tym zakresie
  • kontrolowania dokonanych operacji w zakresie spraw podatkowych
  • sporządzania not księgowych i innej dokumentacji na potrzeby ewidencji
  • wykorzystania techniki komputerowej w rachunkowości i rozliczeniach firmy

Założone cele kształcenia i zakres tematyczny szkolenia skierowane są na kształtowanie praktycznych umiejętności w zakresie prowadzenia PKPiR.

Oczekiwane rezultaty

Szkolenie przyczyni się do nabycia niezbędnej wiedzy i umiejętności zawodowych wymaganych w księgowości.

Zakres tematyczny szkolenia ukierunkowany jest m. in. na zorientowanie uczestników w kompleksowym podejściu do zagadnień podatkowych, w wyniku czego absolwent kursu będzie umiał:

• scharakteryzować poszczególne podatki
  • posługiwać się przepisami prawnymi w zakresie zagadnień podatkowych
  • sporządzić właściwe deklaracje podatkowe
  • ocenić prawidłowość dokumentacji podatkowej
  • zastosować właściwe stawki podatkowe a także skorzystać z ulg i zwolnień podatkowych
  • zidentyfikować podstawowe przepisy dotyczące prowadzenia księgowości
  • sporządzić typowe dokumenty towarzyszące pracom księgowym

Istotna jest umiejętność analitycznego myślenia oraz predyspozycje do działania na liczbach. Wskazane  jest  podstawowe doświadczenie w posługiwaniu się komputerem. Bez tego doświadczenia można nie nadążać na zajęciach z komputerami.

Osoby pragnące nabyć lub udoskonalić swoje umiejętności posługiwania się komputerem zapraszamy na zajęcia z podstaw obsługi komputera.

• Uproszczone formy ewidencji podatkowej małych firm (4h)
  • Zasady ewidencji księgowej w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (12h)
  • Wykorzystanie programów komputerowych do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów: Optima oraz Symfonia (16h)

Razem: 32 godziny lekcyjne (45 minut)

Dominują metody krótkiego wykładu wprowadzającego i ćwiczeń, w tym w pracowni komputerowej, gdzie każdy pracuje przy osobnym stanowisku komputerowym.
Prowadzący podają wykazy aktów prawnych związanych z treścią przedmiotu wraz z informacjami o dostępnych źródłach pozyskiwania aktualnych przepisów ze szczególnym uwzględnieniem Internetu.

Księgowy (w odniesieniu do kodu: 331301) *

* kody zawarte w Klasyfikacji zawodów i specjalności

System wieczorowy, weekendowy, dzienny do wyboru. Zajęcia rozpoczynamy niezwłocznie po zebraniu grup, decyduje kolejność zgłoszeń.

Specjalna cena 400,00 zł dla studentów i absolwentów WSEI * oraz ich bliskich

Specjalna cena 400,00 zł dla osób zapisujących się na kolejny kurs w CTIoraz ich bliskich.

Specjalna cena 400,00 zł dla bliskich osób uczestniczących w kursie CTI.

Materiały autorskie CTI: Podatkowa księgo przychodów i rozchodów, konspekty, prezentacje, ćwiczenia praktyczne (case study)

ystem zajęć do wyboru: wieczorowy, weekendowy lub dzienny.Rozpoczniemy niezwłocznie po zebraniu grup. Decyduje kolejność zgłoszeń

Szkolenia związane tematycznie z kursem

Kliknij —> Księgowość komputerowa – podstawy 60 godz.

Kliknij —> Kadry, płace 120 godz.

Kliknij —> Pakiet MS Office lub wybrane moduły