Kurs: Księgowy (samodzielny) z elementami płac (120h)

tech_rachunk

nabycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych wymaganych do pracy w księgowości oraz prowadzenia rozliczeń własnej działalności gospodarczej w zakresie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz Księgi handlowej z wykorzystaniem programów komputerowych: np. Symfonia, Optima, Płatnik.

Istotna jest umiejętność analitycznego myślenia oraz predyspozycje do działania na liczbach.
Wskazane  jest  podstawowe doświadczenie w posługiwaniu się komputerem. Bez tego doświadczenia można nie nadążać na zajęciach z komputerami.
Osoby pragnące nabyć umiejętności posługiwania się komputerem zapraszamy na zajęcia z podstaw obsługi komputera.

Uproszczone formy ewidencji podatkowej małych firm (8h)

Podatkowa księga przychodów i rozchodów (32h)

• Zasady ewidencji księgowej w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (8h)
  • Zagadnienia podatku VAT (8h)
  • Wykorzystanie programów komputerowych do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów: Optima, ew. Symfonia (16h)

Wynagrodzenia i rozliczenia z ZUS (16h)

• Ubezpieczenia społeczne oraz obowiązki pracodawcy i płatnika wobec ZUS (2h)
  • Wynagrodzenia, formy zatrudnienia pracowników, rozliczenia (6h)
  • Program komputerowy Płatnik jako system komunikacji z ZUS (8h)

Księga handlowa (64h)

• Polityka rachunkowości z mówieniem planu kont (2h)
  • Konto księgowe (2h)
  • Bilans – charakterystyka składników (2h)
  • Konto bilansowe (2h)
  • Zestawianie obrotów i sald jako narzędzie sprawdzania poprawności księgowań (zasady funkcjonowania i sporządzania) (2h)
  • RZ i S – kategorie przychodów i kosztów (2)
  • Konto wynikowe (2h)
  • Dekretacja operacji gospodarczych, wynikowych i bilansowych (2h)
  • RZ i S – w. porównawczy, koszty wg zespołu 4 (2h)
  • RZ i S – w. kalkulacyjny, koszty wg zespołu 5 (2h)
  • Koszty wg zespołu 4 i 5 (2h)
  • Dokumentacja rozliczeń gotówkowych i bezgotówkowych (2h)
  • Komputerowa księga handlowa (np. Optima) (4h)
  • Międzyokresowe rozliczenia kosztów – ćwiczenia w programie komputerowym (2h)
  • Międzyokresowe rozliczenia przychodów – ćwiczenia w programie komputerowym (2h)
  • Środki trwałe – ćwiczenia w programie komputerowym (2h)
  • Środki trwałe – wyposażenie – ćwiczenia w programie komputerowym (2h)
  • Inwentaryzacja (4h)
  • Rozrachunki z tytułu wynagrodzeń (2h)
  • Rozrachunki z tytułu podatków (2h)
  • Zamknięcie ksiąg rachunkowych, ustalenie wyniku finansowego (4h)
  • Sprawozdania finansowe (2h)
  • Komputerowa księga handlowa (np. Symfonia) (12)

Razem: 120 godzin lekcyjnych (45 minut)

Zagadnienia teoretyczne przedstawiane są w formie wykładu, jednakże zdecydowana większość tematyki kursu realizowana jest metodą wykładu wprowadzającego z płynnym przejściem do ćwiczeń poszczególnych zagadnień w formie analizy przypadków praktycznych, z zastosowaniem samodzielnych obliczeń w wypełniania dokumentów, w tym w pracowni komputerowej z wykorzystaniem programów księgowych.
Każdy z uczestników kursu pracuje przy osobnym stanowisku komputerowym z dostępem do Internetu. Prowadzący podaje wykaz aktów prawnych związanych z treścią przedmiotu wraz z informacjami o dostępnych źródłach pozyskiwania aktualnych przepisów z sieci.

Certyfikat CTI z zapisem o pozytywnym wyniku egzaminu jest potwierdzeniem nabycia kompetencji zawodowych, objętych programem kursu, z obszaru zawodu:
Księgowy (w odniesieniu do kodu: 331301 *
Specjalista do spraw rachunkowości (w odniesieniu do kodu: 241103) *

* kody zawarte w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania

• Kraków
  • od kwietnia 2020 roku (od czasu wprowadzenia stanu epidemii) prowadzimy kursy w trybie online poprzez aplikację Microsoft Teams w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zajęcia odbywają się z wykładowcą w czasie rzeczywistym (na żywo, wg harmonogramu) i obejmują także zajęcia praktyczne z programami komputerowymi. Podczas zajęć uczestnicy i prowadzący są w stałym kontakcie głosowym i mogą udostępniać swoje pulpity a nawet oddawać kontrolę nad komputerem, co jest pomocne szczególnie do nauki obsługi programów komputerowych wchodzących w skład kursu. Programy komputerowe udostępniamy a uczestnicy instalują je na swoich komputerach. W aplikacji MS Teams są też zamieszczane materiały dydaktyczne oraz nagrania video z zajęć, które można oglądać w dowolnym czasie. W cenie kursów udzielamy instruktażu i wsparcia (zdalnego) uczestnikom w przygotowaniu i wdrożeniu do zajęć.

Specjalna cena 1300,00 zł dla studentów i absolwentów WSEI * oraz ich bliskich

Specjalna cena 1300,00 zł dla osób zapisujących się na kolejny kurs w CTI oraz ich bliskich.

Specjalna cena 1300,00 zł dla bliskich osób uczestniczących w kursie CTI.

Materiały autorskie CTI: Podatkowa księga przychodów i rozchodów, listy płac, konspekty, prezentacje, ćwiczenia praktyczne (case study)

ystem zajęć do wyboru: wieczorowy, weekendowy lub dzienny. Rozpoczniemy niezwłocznie po zebraniu grup. Decyduje kolejność zgłoszeń

Inne kursy i szkolenia związane tematycznie z przedmiotowym kursem

Kliknij —> Kadry, płace 120 godz.

Kliknij —> Kurs komputerowy pakiet MS Office 64h