Szkolenie komputerowe: Przeglądanie stron internetowych i komunikacja

Celem szkolenia jest nabycie umiejętności w przeglądaniu stron internetowych i komunikacji, ponadto zainteresowani uczestnicy mogą, ale nie muszą, przystąpić na koniec szkolenia do egzaminu ECDL w celu zewnętrznego potwierdzenia nabytych umiejętności.

ECDL są to międzynarodowe certyfikaty umiejętności komputerowych, uznane w większości krajów świata, które na podobieństwo certyfikatów językowych, poświadczają kompetencje do obsługi programów komputerowych. Wiele osób uzyskuje lepsze stanowiska pracy, także za granicą dzięki posiadaniu certyfikatu. Szczycimy się skutecznymi metodami, które pozwalają na szybkie opanowanie praktycznych umiejętności obsługi programów komputerowych i zdanie egzaminów. Potwierdzają to bardzo wysokie wskaźniki zdawalności egzaminów ECDL przez uczestników naszych kursów.

Egzaminy odbywają się w naszym instytucie, dysponujemy certyfikowanymi laboratoriami, w których prowadzimy zajęcia.

Znajomość podstaw obsługi komputera, (mamy takie szkolenie, kliknij —>Podstawy obsługi komputera. Poziom wykształcenia nie ma tutaj istotnego znaczenia, gdyż z tą tematyką radzą sobie już gimnazjaliści. Wystarczą chęci i stan zdrowia pozwalający na pracę przy komputerze – zapraszamy.

Plan nauczania

Przeglądanie stron internetowych i komunikacja 20 godzin (po 45 min)
Podstawowe pojęcia związane z Internetem, budowa i działanie sieci komputerowych
Rodzaje i zasady korzystania z zasobów sieciowych
Praca z przeglądarka internetową, omówienie podstawowych funkcji, pomoc programu, drukowanie
Możliwości i sposoby wykorzystania zasobów Internetu
Wyszukiwanie i gromadzenie informacji
Bezpieczne korzystanie z sieci, zagrożenia ze strony Internetu
Rodzaje i sposoby komunikacji w sieci, wykorzystywane oprogramowanie
Poczta elektroniczna i jej zastosowania, netykieta
Sposoby dostępu do poczty elektronicznej, bezpieczeństwo poczty elektronicznej
Tworzenie, wysyłanie i odbieranie wiadomości, korzystanie z załączników, drukowanie wiadomości
Powtórzenie wiadomości, testy przykładowe

System zajęć do wyboru: wieczorowy, weekendowy lub dzienny.Rozpoczniemy niezwłocznie po zebraniu grup. Decyduje kolejność zgłoszeń

Jak się zapisać?

Dowolnie: e-mail, karta zgłoszenia, telefon – jak Państwu wygodniej. Po otrzymaniu zgłoszenie zadzwonimy w celu ustalenia szczegółów. Zapraszamy

Osoby zgłaszające się indywidualnie po 350zł.

Grupy zorganizowane- do uzgodnienia

Dlaczego u nas

Dbamy o taki przekaz informacji aby każdy miał szansę nauczyć się obsługi komputera. Nasi instruktorzy są lubiani i uzyskują wysokie oceny w ankietach wypełnianych przez uczestników kursów. Każda zadowolona osoba jest dla nas nagrodą!

Instruktaż i ćwiczenia. Każdy uczestnik pracuje na oddzielnym stanowisku komputerowym. Podczas szkolenia rozwiązywane będą przykładowe testy i omawiane problemy powstałe podczas ich rozwiązywania. Największą uwagę przywiązujemy do ćwiczeń praktycznych.
Zajęcia polegają na możliwie równoległej pracy wszystkich uczestników pod kontrolą i z pomocą prowadzącego i przewidują możliwość zadawania pytań tak ze strony wykładowcy, jak i kursantów oraz dyskusję.

• Consulting and Training Institute sp. z o.o. – Kraków ul. Wrocławska 8A, ul. Św. Filipa 17 lub
  • Miejsce wskazane przez uczestników (w przypadku grupy, co najmniej 10-osobowej)

Materiały autorskie CTI: prezentacje, ćwiczenia, testy.