Kurs: Pracownik administracyjno-biurowy ze specjalizacją kadry i płace (152h)

ekonomista

Cele kursu

Zdobycie wiedzy i umiejętności wymaganych do pracy w charakterze pracownika administracyjno – biurowego ze specjalizacją w kadrach i płacach, w tym: Kierowania zatrudnianych osób na wstępne badania lekarskie i psychotechniczne.Sporządzania umów o pracę, wprowadzania danych do komputera i archiwizowania (zakładania akt pracowniczych) oraz przekazywania niezbędnych informacji do urzędów. Wprowadzenia kandydata do pracy, skierowania na szkolenie wstępne z zakresu bhp i ppoż. Ewidencjonowania i kontrolowania czasu pracy, zwolnień lekarskich i absencji.Ustalenia,wg obowiązujących przepisów, stażów pracy skutkujących na urlop wypoczynkowy, wysokości nagród jubileuszowych, wymiaru okresu wypowiedzenia, uprawnień emerytalnych itp.

Tematyka kadrowa została uzupełniona o niezbędny zakres wiedzy z podstawowych zagadnień z obszaru prac biurowych.

Ponadto program zawiera niezbędne minimum z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym ukierunkowaniem na obecne możliwości korzystania z dostępu do aktów prawnych w Internecie.

Prowadzimy badania, z których wynika, że Absolwenci kursów prowadzonych przez Placówkę Kształcenia Ustawicznego CTI cieszą się dobrą opinią wśród pracodawców.

Kurs adresowany jest do osób, z co najmniej podstawowym lub gimnazjalnym wykształceniem.

Kandydatów do pracy w działach kadr i płac powinna cechować dokładność i odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Wymagania od uczestników w zakresie zdrowotnym nie różnią się od wymagań potrzebnych do nauki w szkole uczącej zawodu w analogicznych lub zbliżonych kierunkach.

Wskazane  jest  podstawowe doświadczenie w posługiwaniu się komputerem. Bez tego doświadczenia można nie nadążać na zajęciach z komputerami.

Osoby pragnące nabyć lub udoskonalić swoje umiejętności posługiwania się komputerem zapraszamy na zajęcia z podstaw obsługi komputera

Wykłady, warsztaty, ćwiczenia. Podczas zajęć w pracowniach komputerowych, każdy uczestnik ma do dyspozycji osobne stanowisko komputerowe wyposażone we wszystko co jest niezbędne do realizacji przedmiotu zajęć.

ELEMENTY PRAWA ADMINISTRACYJNEGO – 12 godzin

• administracja publiczna, prawo administracyjne, podstawowe pojęcia
  • źródła prawa administracyjnego
  • akt administracyjny
  • postępowanie administracyjne
  • sądowa kontrola decyzji i postanowień

REDAGOWANIE PISM I LISTÓW, PISANIE RAPORTÓW (ćwiczenia) – 12 godzin

m. in.:
praca na komputerze w programie: edytor tekstu – MS Word, w tym co najmniej: rodzaje formularzy i blankietów korespondencyjnych, układy graficzne pism, zasady sporządzania pism, protokołów, sprawozdań, notatek służbowych, formy i zasady sporządzania zaproszeń, skróty i skrótowce w korespondencji, rozmieszczenia poszczególnych elementów pisma urzędowego, korespondencja procesowa.

TECHNIKA BIUROWA (ćwiczenia) – 8 godzin

Przedmiot obejmuje zajęcia praktyczne z obsługi urządzeń biurowych i wykorzystania komputera w biurze.

Kadry, płace MODUŁ I podstawowy- 60 godzin

• Prawo pracy – 12 godz.
  • Prowadzanie dokumentacji pracowniczej – 2 godz.
  • Ochrona danych osobowych i archiwizacja akt osobowych – 2 godz.
  • Zasady podlegania składkom na ubezpieczenia zdrowotne – 2 godz.
  • Problematyka podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń – 2 godz.
  • Zasady naliczania wynagrodzeń i narzutów na wynagrodzenia – 8 godz.
  • Dokumentacja i rozliczanie pracowników z Urzędem Skarbowym 4 godz.
  • Inne składniki wynagrodzenia – 4 godz.
  • Płatnik – 8 godzin
  • Optima Kadry-Płace – 4 godz.
  • Symfonia Kadry-Płace – 12 godz.

Kadry, płace MODUŁ II zaawansowany- 60 godzin

• Prawo pracy – rozszerzenie wiadomości z modułu I 4 godz.
  • System, rozkład i okres rozliczeniowy czasu pracy – 4 godz.
  • Niewykonywanie pracy a prawo do wynagrodzenia – 2 godz.
  • Telepraca – 2 godz.
  • Obliczanie wynagrodzenia urlopowego oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop – 4 godz.
  • Wynagrodzenie za czas choroby oraz świadczenia z ubezpieczenia społecznego – 4 godz.
  • Zasady udzielania innych urlopów pracowniczych i zwolnień od pracy – 4 godz.
  • Odprawy- 2 godz.
  • Pozostałe świadczenia pozapłacowe dla pracownika – 2 godz.
  • Rozliczanie podróży służbowych krajowych i zagranicznych – 4 godz.
  • Płatnik- praktyczne ugruntowanie wiadomości z modułu I – 8 godz.
  • Optima Kadry- Płace- ćwiczenia praktyczne zwiększające biegłość obsługi – 4 godz.
  • Symfonia Kadry- Płace – ćwiczenia praktyczne zwiększające biegłość obsługi – 16 godz.

Razem 152 godziny

Specjalna cena 1300,00 zł dla studentów i absolwentów WSEI * oraz ich bliskich

Specjalna cena 1300,00 zł dla osób zapisujących się na kolejny kurs w CTIoraz ich bliskich.

Specjalna cena 1300,00 zł dla bliskich osób uczestniczących w kursie CTI.

Specjalista do spraw kadr (w odniesieniu do kodu: 242307) *

Specjalista do spraw wynagrodzeń (w odniesieniu do kodu: 242310) *

Pracownik do spraw osobowych (w odniesieniu do kodu: 441501) *

Pracownik obsługi płacowej (w odniesieniu do kodu: 431301)

Pozostali pracownicy obsługi biurowej (w odniesieniu do kodu: 411090) *

System wieczorowy, weekendowy, dzienny do wyboru. Zajęcia rozpoczynamy niezwłocznie po zebraniu grup, decyduje kolejność zgłoszeń.

Opracowania CTI: zbiory zagadnień, prezentacje, ćwiczenia, teczki akt osobowych, Kodeks pracy (książka), druki urzędowe.

Kolejne edycje z otwartym naborek

Najbliższe terminy znajdziesz tutaj –> Najbliższe kursy <–

ystem zajęć do wyboru: wieczorowy, weekendowy lub dzienny.Rozpoczniemy niezwłocznie po zebraniu grup. Decyduje kolejność zgłoszeń

Szkolenia związane tematycznie z kursem