Kurs: Księgowość małej firmy z rozliczeniami z ZUS (48h)

ekonomista

Cel kursu

Nabycie wiedzy oraz umiejętności prowadzenia rozliczeń własnej działalności gospodarczej lub pracy w księgowości, w zakresie uproszczonych form ewidencji podatkowej małych firm oraz Podatkowej księgi przychodów i rozchodów, z wykorzystaniem programów komputerowych: Symfonia, Optima i Płatnik.

Przygotowanie uczestników szkolenia w zakresie:

• ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych oraz ich dokumentowanie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
  • stosowania zasad otwierania, prowadzenia i zamykania ksiąg rachunkowych
  • identyfikacji poszczególnych podatków oraz ustalania podstaw prawnych opodatkowania danym podatkiem
  • identyfikacji podstaw prawnych z zakresu księgowości
  • obliczania należnych kwot podatków z wykorzystaniem obowiązujących stawek jak też ulg i zwolnień podatkowych
  • sporządzania deklaracji podatkowych, pism i rozliczeń w tym zakresie
  • kontrolowania dokonanych operacji w zakresie spraw podatkowych
  • wyliczania wynagrodzenie za pracę
  • rozliczania składek ZUS
  • posługiwania się programem „Płatnik”
  • sporządzania not księgowych i innej dokumentacji na potrzeby ewidencji
  • wykorzystania techniki komputerowej w rachunkowości i rozliczeniach firmy

Założone cele kształcenia i zakres tematyczny szkolenia skierowane są na kształtowanie praktycznych umiejętności w zakresie prowadzenia księgowości.

Oczekiwane rezultaty

Szkolenie przyczyni się do nabycia niezbędnej wiedzy i umiejętności zawodowych wymaganych w księgowości.

Zakres tematyczny szkolenia ukierunkowany jest m. in. na zorientowanie uczestników w kompleksowym podejściu do zagadnień podatkowych, w wyniku czego absolwent kursu będzie umiał:

• scharakteryzować poszczególne podatki
  • posługiwać się przepisami prawnymi w zakresie zagadnień podatkowych
  • sporządzić właściwe deklaracje podatkowe
  • ocenić prawidłowość dokumentacji podatkowej
  • zastosować właściwe stawki podatkowe a także skorzystać z ulg i zwolnień podatkowych
  • zidentyfikować podstawowe przepisy dotyczące prowadzenia księgowości
  • sporządzić typowe dokumenty towarzyszące pracom księgowym

Istotna jest umiejętność analitycznego myślenia oraz predyspozycje do działania na liczbach.
Wskazane  jest  podstawowe doświadczenie w posługiwaniu się komputerem aby nadążać na zajęciach z wykorzystaniem komputera.
Osoby pragnące nabyć lub udoskonalić swoje umiejętności obsługi komputera zapraszamy na zajęcia z podstaw obsługi komputera.

Uproszczone formy ewidencji podatkowej małych firm (4h)

Podatkowa księga przychodów i rozchodów (pkpir) (28h)

• Zasady ewidencji księgowej w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (12h)
  • Wykorzystanie programów komputerowych do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów: Optima oraz Symfonia (16h)

Rozliczenia z ZUS (16h)

• Ubezpieczenia społeczne oraz obowiązki pracodawcy i płatnika wobec ZUS (2h)
  • Wynagrodzenia, formy zatrudnienia pracowników, rozliczenia (6h)
  • Program komputerowy Płatnik jako system komunikacji z ZUS (8h)

Razem: 48 godzin lekcyjnych (45 minut)

Dominują metody krótkiego wykładu wprowadzającego i ćwiczeń, w tym w pracowni komputerowej, gdzie każdy pracuje przy osobnym stanowisku komputerowym.
Prowadzący podają wykazy aktów prawnych związanych z treścią przedmiotu wraz z informacjami o dostępnych źródłach pozyskiwania aktualnych przepisów ze szczególnym uwzględnieniem Internetu.

Certyfikat CTI z zapisem o pozytywnym wyniku egzaminu jest potwierdzeniem nabycia kompetencji zawodowych, objętych programem kursu, z obszaru zawodu:
Księgowy (w odniesieniu do kodu: 331301 *
Specjalista do spraw rachunkowości (w odniesieniu do kodu: 241103) *

* kody zawarte w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania

Specjalna cena 500,00 zł dla studentów i absolwentów WSEI * oraz ich bliskich

Specjalna cena 500,00 zł dla osób zapisujących się na kolejny kurs w CTIoraz ich bliskich.

Specjalna cena 500,00 zł dla bliskich osób uczestniczących w kursie CTI.

Materiały autorskie CTI: Podatkowa księgo przychodów i rozchodów, listy płac, konspekty, prezentacje, ćwiczenia praktyczne (case study)

ystem zajęć do wyboru: wieczorowy, weekendowy lub dzienny.Rozpoczniemy niezwłocznie po zebraniu grup. Decyduje kolejność zgłoszeń

Szkolenia związane tematycznie z kursem

Kliknij —> Kadry, płace 120 godz.

Kliknij —> Pakiet MS Office lub wybrane moduły