Kurs: Kadry i płace (certyfikowany specjalista -120h)

tech_rachunk
Szanowni Państwo,

uwzględniając zapotrzebowanie rynku pracy oraz odpowiadając na oczekiwania zgłaszane przez uczestników kursów, które realizuje nasza placówka, opracowaliśmy kompleksowy program dobrze przygotowujący do pracy w działach kadr i płac.

Kurs składa się z dwóch modułów:

Moduł I: podstawowy- 68 godzin
Moduł II: zaawansowany- 52 godziny

Cele kursu

Nabycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych wymaganych do pracyw działach kadr i płac z wykorzystaniem programów komputerowych.

Przygotowanie uczestników szkolenia w zakresie: wyliczania wynagrodzenie za pracę; rozliczania składek ZUS; posługiwania się programem „Płatnik”; kierowania zatrudnianych osób na wstępne badania lekarskie i psychotechniczne; sporządzania umów o pracę; wprowadzania danych do komputera i archiwizowania (zakładania akt pracowniczych); przekazywania niezbędnych informacji do urzędów; wprowadzenia kandydata do pracy; skierowania na szkolenie wstępne z zakresu bhp i ppoż.; ewidencjonowania i kontrolowania czasu pracy; zwolnień lekarskich i absencji; ustalenia, wg obowiązujących przepisów, stażów pracy skutkujących na urlop wypoczynkowy, wysokości nagród jubileuszowych, wymiaru okresu wypowiedzenia, uprawnień emerytalnych itp.

Prowadzimy badania, z których wynika, że Absolwenci kursów prowadzonych przez CTI cieszą się dobrą opinią wśród pracodawców.

Kurs adresowany jest do osób, z co najmniej podstawowym lub gimnazjalnym wykształceniem. Kandydatów do pracy w działach kadr i płac powinna cechować dokładność i odpowiedzialność za podejmowane decyzje.
Wymagania od uczestników w zakresie zdrowotnym nie różnią się od wymagań potrzebnych do nauki w szkole uczącej zawodu w analogicznych lub zbliżonych kierunkach.

Wskazane  jest  podstawowe doświadczenie w posługiwaniu się komputerem. Bez tego doświadczenia można nie nadążać na zajęciach z komputerami.

Osoby pragnące nabyć lub udoskonalić swoje umiejętności posługiwania się komputerem zapraszamy na zajęcia z podstaw obsługi komputera.

MODUŁ I podstawowy – 68 godzin

• Prawo pracy – 12 godz.
  • Prowadzanie dokumentacji pracowniczej – 2 godz.
  • Ochrona danych osobowych i archiwizacja akt osobowych – 2 godz.
  • Zasady podlegania składkom na ubezpieczenia zdrowotne – 2 godz.
  • Dokumentacja i rozliczenia z ZUS – 4 godz.
  • Problematyka podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń – 2 godz.
  • Zasady naliczania wynagrodzeń i narzutów na wynagrodzenia – 8 godz.
  • Dokumentacja i rozliczanie pracowników z Urzędem Skarbowym 4 godz.
  • Płatnik – 12 godzin
  • Program komputerowy kadrowo-płacowy Symfonia Kadry i Płace – 20 godz.

MODUŁ II zaawansowany- 52 godziny

• Prawo pracy – rozszerzenie wiadomości – 4 godz.
  • System, rozkład i okres rozliczeniowy czasu pracy – 4 godz.
  • Niewykonywanie pracy a prawo do wynagrodzenia – 2 godz.
  • Telepraca – 1 godz.
  • Umowy o zakazie konkurencji – 1 godz.
  • Obliczanie wynagrodzenia urlopowego oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop – 4 godz.
  • Wynagrodzenie za czas choroby oraz świadczenia z ubezpieczenia społecznego – 4 godz.
  • Zasady udzielania innych urlopów pracowniczych i zwolnień od pracy – 4 godz.
  • Odprawy – 2 godz.
  • Pozostałe świadczenia pozapłacowe dla pracownika – 2 godz.
  • Rozliczanie podróży służbowych krajowych i zagranicznych – 4 godz.
  • Program komputerowy kadrowo-płacowy Optima Kadry, Płace – 20 godz.

Razem 120 godzin lekcyjnych

Jedna godzina lekcyjna = 45 minut

Zagadnienia teoretyczne przedstawiane są w formie wykładu, jednakże zdecydowana większość tematyki kursu realizowana jest metodą wykładu wprowadzającego z płynnym przejściem do ćwiczeń poszczególnych zagadnień w formie analizy przypadków praktycznych, z zastosowaniem samodzielnych obliczeń w wypełniania dokumentów, w tym w pracowni komputerowej z wykorzystaniem programów kadrowo-płacowych.
Każdy z uczestników kursu pracuje przy osobnym stanowisku komputerowym z dostępem do Internetu. Prowadzący podaje wykaz aktów prawnych związanych z treścią przedmiotu wraz z informacjami o dostępnych źródłach pozyskiwania aktualnych przepisów z sieci.

Specjalista do spraw kadr (w odniesieniu do kodu: 242307) *
Specjalista do spraw wynagrodzeń
(w odniesieniu do kodu: 242310) *

Pracownik do spraw osobowych (w odniesieniu do kodu: 441501) *

Pracownik obsługi płacowej (w odniesieniu do kodu: 431301) *

Specjalna cena 1000,00 zł dla studentów i absolwentów WSEI * oraz ich bliskich

Specjalna cena 1000,00 zł dla osób zapisujących się na kolejny kurs w CTI oraz ich bliskich.

Specjalna cena 1000,00 zł dla bliskich osób uczestniczących w kursie CTI.

Kodeks pracy, teczka akt osobowych, skrypty, prezentacje, blankiety kadrowo-płacowe i urzędowe do ćwiczeń w wypełnianiu

ystem zajęć do wyboru: wieczorowy, weekendowy lub dzienny.Rozpoczniemy niezwłocznie po zebraniu grup. Decyduje kolejność zgłoszeń

Kursy i szkolenia związane tematycznie z kursem

Kliknij —> Sekretarka-asystentka / Sekretarz-asystent ze specjalizacją kadry i płace